20 miesięcy tłumacza poznan com

Witajcie, ani się nie obejrzeliśmy, a w obecnej formie jesteśmy z wami na blogu tlumacz.poznan.com już 20 miesięcy. Warto spojrzeć na historię bloga. Mamy początek września, a więc tematem dominującym jest rozpoczęcie nowego roku szkolnego czyli  nauki na wszystkich poziomach nauczania – także języków obcych. Pozostając przy temacie nauki i szkoły  przypomnę anegdotkę. Jak żartował mój najmłodszy syn, tata jaskiniowiec czyniąc wymówki synowi-jaskiniowcowi po zakończeniu roku szkolnego powiada:

” Synu rozumiem jeszcze trójka z polowania na mamuty, ale – pała z historii?! Przecież to tylko dwie kartki!” .

Parafrazując, historia bloga tlumacz.poznan.com to też „tylko dwie kartki”. Ale zapisane dość gęsto i mamy nadzieję na tyle ciekawie, że warto przypomnieć niektóre wpisy czytelnikom.

Z bardziej praktycznej strony patrzyliśmy doradzając we wpisie kiedy można wykonać wyciąg z tłumaczenia, albo bulwersujący temat poruszając w Nabieranie obcokrajowców przez tłumaczy?. Natomiast szerzej spojrzawszy na zagadnienia kulturowo-językowe i filologiczne – a może to to samo – zastanawialiśmy się nad popularnością języka angielskiego w kulturze masowej we wpisie: Dlaczego piosenkarze śpiewają po angielsku? To tylko garść przykładowych  esejów. Natomiast historia domeny jest dużo dłuższa, bo sięgająca 2011 roku, kiedy to biuro tlumaczeń Meritum postanowiło rozszerzyć swoją ofertę o domenę com otwierając się niejako na świat, bo ta domena kojarzy się z Ameryką, USA biznesem i ogólnie światem szerokim.

A potem? W lutym 2016 byliśmy na Targach Budma w Poznaniu (na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich). Pisaliśmy o tym na stronie Budma Poznań a tłumaczenia.byliśmy na Budmie w Poznaniu

tak to nasze zdjęcie może nieco niewyraźne. Natomiast dodajemy zdjęcie, na dowód tego iż byliśmy w podobnym miejscu w Norwegii, co pozostawia zupełnie inne wrażenie. Co kraj, to obyczaj. Prostota, żeby nie rzec minimalistyczny prymitywizm.

norweska rzeczywistość budowlana

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *